Fałszywy akord z nutką optymizmu

Impet przegrał 1-3 w niedzielnym (17.03) sparingu z Legionovią III rozegranym na boisku w Łajskach. Na rezultat tej konfrontacji duży wpływ miały zmiany poczynione w zespole trenera Rafała Wasiaka w drugiej części gry. Do przerwy był remis 1-1.

Szkoleniowiec Impetu miał do dyspozycji w tym sparingu aż 23 piłkarzy, w tym kilku testowanych. Optymalna – jego zdaniem – jedenastka zagrała ze sobą pierwsze 45 minut. Wyjściowy garnitur gospodarzy w tym okresie gry zaprezentował się przyzwoicie. Początkowo wybrańcy Rafała Wasiaka nie ustrzegli się poważnego błędu już w 9 minucie. Po akcji lewą stroną boiska napastnik przyjezdnych strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza Krzysztofa Jezierskiego. Niestety kilka minut później ten doświadczony golkiper doznał bolesnej kontuzji i zszedł z boiska. Jego miejsce miedzy słupkami zajął Jakub Zawisza. Wyprzedzając fakty dodajmy, ze i on nie dotrwał do końca meczu, bo w drugiej połowie swoje minuty na tej pozycji dostali jeszcze Kamil Antosik i Piotr Streja. To chyba najlepiej świadczy o rozmachu zmian w składzie Impetu.

Wracając do przebiegu pierwszej odsłony tej towarzyskiej batalii. Po stracie bramki gospodarze dość szybko ochłonęli odrobili straty po akcji Damiana Kuczyńskiego i strzale jednego z Testowanych.

Po przerwie w grze rezydentów z ulicy Sikorskiego zabrzmiały fałszywe nuty. Konieczność ostatecznego sprawdzenia umiejętności innych piłkarzy z tej szerokiej kadry Impetu sprawiła, że gra miejscowych po dokonanych zmianach była chaotyczna i rwana. Pozbawiona rozmachu i przede wszystkim dokładności. Mimo tego rozgardiaszu Impet kilkakrotnie wypracował sobie okazje do zdobycia gola, ale doskonałych szans nie wykorzystali m.in. Sebastian Strzyżewski i Karol Kosiorek. Nieskutecznością raził też Grzegorz Raszkowski. W tej sytuacji do głosu doszedł zespól gości. W drugiej połowie podopieczni trenera Eryka Piotrowskiego dwukrotnie wykorzystali nieporadność obrońców teamu z Łajsk i zapewnili sobie wygraną.

Impet – Legionovia III 1-3(1-1). Bramka: Testowany

Sędziował: Grzegorz Gołda

Na zdjęciu. Impet przed meczem z Legionovią III. Łajski, 17.03.2024.

Stoją od lewej: Piotr Streja, trener Rafał Wasiak, Testowany, Kamil Antosik, Grzegorz Raszkowski, Testowany, Testowany, Sebastian Strzyżewski, Cezary Wrzesiński, Jakub Zawisza, Piotr Derbin, Karol Kosiorek, Damian Kuczyński, Maciej Lech

W przysiadzie od lewej: Tobiasz Gut, Testowany, Krzysztof Biliński, Testowany, Kacper Piłat, Testowany, Maciej Górka, Arkadiusz Miller, Kacper Wesołowski, Mateusz Bańkowski