Z klubowego albumu(1)

Foto sprzed lat – 26 sierpień 1987. Łajski. Stare boisko wzdłuż ulicy generała Władysława Sikorskiego. W tyle/tle zdjęcia betonowe odnogi słupa energetycznego. Słup się ostał. Boisko przeniesiono na plac tuż obok…

Wyjściowy skład seniorów Impetu przed meczem I rundy Pucharu Polski z A-klasowym Ogrodnikiem Zakroczym.

Stoją od lewej: Gronek Andrzej, Kuczko Jakub, Stachnik Grzegorz, Rębelski Mariusz, Wrzesiński Szczepan, Olszewski Dariusz

Klęczą od lewej: Zadrożny Krzysztof, Majchrowicz Jan, Dolecki Waldemar, Wiereska „Szeryf” Sławomir, Buchwald Adam

Na zdjęciu brak grających po przerwie: Sławomira Młotkowskiego i ś.p Marka Kostrzewy – ówczesnych zmienników piłkarzy z podstawowego składu.

W takim zestawieniu personalnym Impet zagrał jeden raz w swojej historii. Nigdy więcej przed i po tym meczu tamta trzynastka powtórnie nie stworzyła takiej konstelacji. Zawsze było trochę inaczej.

Zachował się oficjalny Komunikat nr 15/VIII/87 z tego meczu.

„W  rozegranym 1987.08.26 w Łajskach meczu o Puchar Polski LZS „Impet” pokonał LKS „Ogrodnik” Zakroczym 2:1 /do przerwy 1:1/.

28 min 1:0 Buchwald  /z podania Olszewskiego/

41 min 1:1 – ?

70 min 2:1 – Buchwald /głową/

Impet wystąpił w następującym składzie: Majchrowicz – Stachnik /70 min Kostrzewa/, Olszewski, Zadrożny, Wrzesiński Sz – Kuczko /46 min Młotkowski/, Gronek A, Wiereska – Rębelski M, Dolecki, Buchwald

Kary: żółta kartka – Dolecki

W 45 minucie Olszewski nie wykorzystał rzutu karnego za faul na Doleckim, strzelając obok prawego słupka bramki.

Było to niespodziewane zwycięstwo Impetu, odniesione po bardzo ambitnej grze gospodarzy, którzy grając z głębokiej defensywy groźnie kontraatakowali. Po takich właśnie akcjach padły obie bramki dla Impetu, a skutecznością popisał się Buchwald. Bardzo dobrze zagrał bramkarz Majchrowicz, który wieloma interwencjami uratował Impet od straty bramki. W przekroju całego meczu przewagę miał Ogrodnik, którego napastnicy grali bardzo nieskutecznie”. Koniec cytatu.

Dodajmy tylko, że strzelec obu bramek dla Impetu miał w tamtym czasie dopiero co skończone 16 lat.

W kolejnej rundzie PP Impet wygrał walkowerem z Naprzodem Brwinów.(goście nie przyjechali). Pucharowa przygoda Impetu w 1987 zakończyła się 15 listopada. Piłkarze z Łajsk w III rundzie wysoko przegrali 1-6 z Marcovią Marki. Strzelcem honorowego gola dla gospodarzy był Mariusz „Badyl” Rębelski.