Uwaga! Rezerwa, która deklasuje

W sobotę 2 marca 2024 serockie odwody piłkarskie dwukrotnie dały popalić swym rywalom z Gminy Wieliszew. Najpierw występujący pod batutą trenera Rafała Wasiaka Impet został rozgromiony 9-1 w sparingu z rezerwą Sokoła. Identycznym wynikiem zakończyło się też – grających po  tym spotkaniu – towarzyskie starcie Sokoła II z Dębem. Te rozstrzygnięcia najlepiej świadczą o potencjale rywali.

Do rezultatu Impetu nie ma co przywiązywać zbytniej wagi, bowiem zespół z Łajsk w potyczce z serocką kamandą wystąpił w mocno eksperymentalnym składzie. Pozbawiony kilku kluczowych piłkarzy, za to z czterema zawodnikami testowanymi i liczną plejadą młodzieżowców, nie potrafił skutecznie przeciwstawić się nacierającym miejscowym.

Mecz na boisku w Jadwisinie był widowiskiem jednostronnym. Już w pierwszej połowie serocczanie strzeli trzy bramki, chociaż okazji bramkowych mieli o wiele więcej. W drugiej części gry było jeszcze gorzej, chociaż jako pierwsi ze zdobycia bramki cieszyli się piłkarze Impetu. Z rzutu karnego celnie przymierzył Kacper Wesołowski. Niestety kolejne minuty w wykonaniu gości to był dramat. Gole dla Sokoła sypały się jak z rogu obfitości. Do dwucyfrówki zabrakło jednego trafienia. W zespole Sokoła wystąpił były piłkarz Impetu Piotr Banaszek, który zaliczył asystę przy drugiej bramce dla gospodarzy.

Pod nieobecność wyznaczonego arbitra związkowego pierwszą połowę sędziował Łukasz Wrzesiński. Na drugie 45 minut dojechał spóźniony sędzia  i przejął prowadzenie zawodów.

Sokół II – Impet 9-1(3-0). Bramka Wesołowski z rzutu karnego za faul na Jakubie Kopce

Borkowski/Testowany I/ – J.Kopka, Paczkowski, Derbin, Testowany II, Testowany III, Gut, Piłat, Strzyżewski, Wesołowski, Raszkowski, Kosiorek, Ar.Miller, Rohala, Testowany IV, grający trener Rafał Wasiak

Na zdjęciu. Impet przed meczem z Sokołem II. Jadwisin, 2.03.2024

Stoją od lewej: Wrzesiński Łukasz, Kosiorek Karol, Testowany II, Raszkowski Grzegorz, Paczkowski Michał, Derbin Piotr, Miller Arkadiusz, Testowany III, Kopka Jakub,  Strzyżewski Sebastian, Wesołowski Kacper

Kleczą od lewej: Wasiak Rafał, Piłat Kacper, Testowany IV, Testowany I, Rohala Bartłomiej, Borkowski Bartosz, Gut Tobiasz